Завантаження ...

Заклади освіти Сумщини готуються до нового навчального року

Готовність закладів загальної середньої освіти до 2020/2021 навчального року проаналізували під час відеоселекторної нарадиГотовність закладів загальної середньої освіти до 2020/2021 навчального року проаналізували під час відеоселекторної наради з головами райдержадміністрацій, ОТГ, керівниками управлінь та відділів освіти Сумщини, що відбулась під головуванням заступника голови облдержадміністрації Тетяни Мироненко

«Сьогодні державою спрямовані значні кошти для покращення освітніх послуг на місцях, тож для Сумської області надважливим є питання вчасного та ефективного освоєння цієї освітньої субвенції», – наголосила усім учасникам наради Тетяна Мироненко. Вона також акцентувала увагу на дотриманні вимог чинного законодавства щодо оптимізації мережі закладів освіти та на вчасному і ефективному використанні на місцях коштів для розвитку матеріально-технічної бази у закладах освіти області.

Як повідомила під час наради очільниця обласного Департаменту освіти і науки Вікторія Гробова, в області у рамках державної програми «Нова українська школа» на придбання сучасних меблів, комп’ютерного обладнання для початкових класів передбачено державою кошти у сумі 26 375,9 тис. гривень. Станом на 3 серпня з державного бюджету місцевим бюджетам відповідно до помісячного плану асигнувань надійшли кошти у сумі 13 388,8 тис. гривень, використано – 5 251,1 тис. гривень, що складає 39,2%. На ці кошти придбано засоби навчання та обладнання, нові меблі та комп’ютерне обладнання для «Нової української школи» на Сумщині.

У повному обсязі використали кошти, що надійшли від держави у квітні-липні, Тростянецький та Путивльський райони, Шосткинська та Кролевецька міські об’єднані територіальні громади.

У той же час не використали кошти державної субвенції міста Лебедин та Ромни, райони: Буринський, Великописарівський, Конотопський, Кролевецький, Недригайлівський, Сумський, Шосткинський, а також ОТГ: Дружбівська, Боромлянська, Миропільська, Вільшанська, Буринська, Коровинська, Новослобідська, Верхньосироватська, Конотопська, Білопільська.

Учасники відеоселектору також обговорили одну із складових навчального процесу – забезпечення харчування учнів. У 2020 році харчоблоки в освітніх закладах області обладнають новими промисловими електричними плитами, холодильниками, пекарськими та жаровими шафами, лініями роздачі, харчовими котлами тощо, що покращить умови приготування здорової, якісної та безпечної їжі для дітей, а також полегшить роботу власне самих працівників їдальнь (харчоблоків). Тож на ремонт та придбання обладнання для їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти Сумської області державою було виділено кошти у сумі 9 495,2 тис гривень. Наразі для 37 закладів освіти вже розпочато закупівлю обладнання.

Директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрація Вікторія Гробова розповіла також про нові правила адаптивного карантину, що почали діяти в 1 серпня, та за якими всі регіони України поділені на чотири зони: «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону». У залежності від епідемічної ситуації, на окремих територіях, у районах, містах – «червоної» зони будуть ухвалюватися окремі рішення, що стосуватимуться також і навчального процесу.

Серед загальних рекомендацій – зменшити можливе спілкування у навчальному закладі дітей різних вікових груп, зменшення відвідування навчальних дорослих і сторонніх осіб.

Планується, що викладацький склад повинен буде проходити щоденну термометрію й бути в масках до початку уроку. Відповідні рекомендації для початку навчального року оприлюднено на сайті МОН 5 серпня 2020 року.