Завантаження ...

110 безробітних Сумщини скористалися унікальною можливістю

Погодьтеся, короновірус, а відтак карантин, внесли в наші будні кардинальні зміни, перевівши багато сфер у формат онлайн.Погодьтеся, короновірус, а відтак карантин, внесли в наші будні кардинальні зміни, перевівши багато сфер у формат онлайн. Але, незважаючи на встановлення обмежувальних заходів з метою захисту здоров’я своїх відвідувачів, служба зайнятості Сумщини продовжує працювати, впроваджуючи освітні платформи для підвищення конкурентоспроможності при працевлаштуванні.

Бажаючі, приміром, можуть пройти онлайн-навчання:
- Освітній портал Державної служби зайнятості (https://skills.dcz.gov.ua/),
- Національна онлайн-платформа «Дія. Цифрова освіта» (https://osvita.diia.gov.ua/),
- Український громадський проект масових відкритих онлайн-курсів «Прометеус» (https://prometheus.org.ua/),
- Міжнародний ресурс у сфері масової онлайн - освіти «Coursera» (https://www.coursera.org/)

Особливої уваги заслуговує проект міжнародної освітньої платформи Coursera, який має назву «Ініціатива з відновлення робочої сили». Його мета – підтримати людей, які втратили роботу, та допомогти їм отримати корисні навички для успішного працевлаштування.


Для цього безробітним з кількох країн надається безкоштовний доступ до 3800 онлайн-курсів. Україна стала однією з перших країн, де запрацювала така ініціатива, а провайдером цієї послуги стала державна служба зайнятості.

Ініціатива міжнародної платформи Coursera пропонує освітні програми за такими напрямками: наука про дані; бізнес; комп’ютерні науки; особистісний розвиток; інформаційні технології; вивчення мов; здоров’я; математика і логіка;
соціальні науки; природничі і технічні науки; гуманітарні науки та мистецтво.

Як це працює? Зареєструватися на курс можна до 30 вересня, а пройти до кінця року. Для цього зареєстрованому безробітному слід звернутися до свого кар’єрного радника, надати ім’я та електронну адресу, на яку має прийти запрошення на навчання. Після одержання запрошення перейти за посиланнями, створити свій акаунт та перейти до вибору курсів для навчання. За умови успішного проходження навчання безробітні безкоштовно отримують відповідні сертифікати.

«Головною перевагою освітнього проекту Coursera вважається те, що, на відміну від інших онлайн-проектів, клієнтам пропонуються не окремі відео або лекції, а повні навчальні курси разом із підсумковими екзаменами. Дані курси зазвичай плануються та виконуються протягом 4-10 тижнів та включають відео лекції, завдання для самостійного опрацювання та тести, - говорить директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний. - Серед плюсів цього онлайн-навчання - можливість отримувати знання найпрестижніших світових університетів; забезпечує безкоштовний доступ до програм найкращих викладачів світу; забезпечує найновішою інформацією, технологією, теорією; дає можливість навчатись будь-де і будь-коли; інформація про успішне навчання онлайн чи наявність сертифікатів значно посилює резюме та збільшує шанси на працевлаштування.

Таким унікальним шансом, за словами посадовця, вже скористалися 110 безробітних Сумщини. Найбільше бажаючих навчатися у такий спосіб в Охтирці – 50, Ямполі – 14, Шостці та Сумському районі – по 12 чоловік.

В.Підлісний звернувся до безробітних: якщо ви втратили роботу через пандемію, скористайтеся шансом – зареєструйтеся до 30 вересня через службу зайнятості на онлайн-курсі за напрямком, який цікавить саме вас!