Завантаження ...

У Сумах для людей з інвалідністю будують річковий пандус

Річковий пандус будують біля пішохідного мосту зі сторони ресторану «Карпатська колиба» за кошти підприємців, яких залучили голова міста Олександр Лисенко та міський депутат Олександр Зименко.Річковий пандус будують біля пішохідного мосту зі сторони ресторану «Карпатська колиба» за кошти підприємців, яких залучили голова міста Олександр Лисенко та міський депутат Олександр Зименко. Про це розповів Микола Педоренко, який пересувається на інвалідному візку. Чоловік заслужений майстер спорту України, чотириразовий чемпіон світу з армреслінгу серед інвалідів-опорників.

- Чому саме це місце?

- Я в цьому районі народився і живу, так само тут проживає максимальна кількість людей з обмеженими фізичними можливостями, на зупинці біля магазину «АТБ» знаходиться Сумський обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів на чолі з директором Оленою Сущенко, центр «Берегиня» біля 17 школи. Тобто дуже велика концентрація людей з обмеженими фізичними можливостями.

Спочатку думали робити пандус перед Харківським мостом, але там нижче за течією впадає річка Сумка. І тут постало питання з екології. Були варіанти розмістити в парку імені Кожедуба, але все ж прийшли до висновку, що найправильнішим рішенням буде поставити пандус саме біля пішохідного мосту на «дев'ятці».

- Наскільки буде зручний пандус і що входить в проект?

- Пандус привезуть вже готовим і він буде знімний. Тобто його можна буде перенести в будь-яке місце в місті. Буде роздягальня 1,70 м на 2,0 м, обладнана дахом і пов'язана з доріжкою. Так само буде широка лавочка і поручні по всьому периметру. Майданчик 3 м на 3 м, де можна буде відвідувачам поспілкуватися і відпочити в тіні. Пандус на 90 см буде заходити у воду.

- Чия ініціатива і хто допомагав в реалізації?

- Моя ініціатива, я автор проекту. Ми ставили намети в Мануфактурі, в Епіцентрі і Євробазарі. Багато сил і часу було витрачено на реалізацію, але справа зрушила з мертвої точки завдяки тому, що голова міста Олександр Лисенко та міський депутат Олександр Зименко залучили кошти небайдужих підприємців. Завдяки цьому проект почав реалізуватися з хорошими темпами.

Своїми силами чистимо пляж, дно. Просимо допомогу в чищенні дна і також необхідно завести пісок. Олександр Зименко обіцяв допомогти нам і в цьому.