У Сумах батьки школярів провели акцію проти дистанційної освіти

Опівдні 22 липня у Сумах біля будівлі облдерж-адміністрації і міськради розпочалася акція протесту проти дистанційної освіти в школах України.Опівдні 22 липня у Сумах біля будівлі облдержадміністрації і міськради розпочалася акція протесту проти дистанційної освіти в школах України. На неї прийшли близько півсотні людей - дорослі з дітьми, пише Суспільне.

Люди, які зібралися на площі, пояснюють, що їх не влаштовує та система освіти, яка була в школах навесні, під час карантину.
"Взагалі це - не навчання, я вчитель, тому я знаю, про що я говорю. Діти самі навчаться не можуть, навчання повинне бути живе, із вчителем, повинно буть спілкування, пояснення матеріалу, особливо в середній ланці, там, де постійно новий матеріал. Батьки не в змозі пояснити дитині фізику, математику. Головніше те, що школа - це не тільки освіта, а й виховання, соціалізація," - вважає одна з учасниць акції, Юлія Дяченко.

Деякі учасники акції розповіли, що не вважають коронавірус небезпекою і перепоною для поновлення навчання у школах. Не всі учасники прийшли на акцію у масках.


Навчальний рік для більшості учнів розпочнеться з 1 вересня, повідомили в Міносвіти.

Наразі розглядають три можливих сценарії, відповідно до яких відбуватиметься навчальний процес.

За найбільш імовірним сценарієм, при середньому рівні захворюваності, освітній процес забезпечуватиметься як дистанційно, так і в закладах освіти з дотриманням правил дистанціювання та гігієни.

З 12 березня українських школярів відправили на карантин у зв'язку з поширенням COVID-19. Навчальний рік діти закінчували дистанційно, проте багато батьків скаржилися, що такий спосіб навчання їм не підходить та вимагали відкрити школи.