Завантаження ...

На Сумщині упродовж минулої доби рятувальники тричі проводили демеркуризацію

15 липня о 19:17 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що розбився ртутний медичний термометр, внаслідок чого стався розлив ртуті в одній із кімнат квартири по вул. Герасима Кондратьєва в м. Суми.15 липня о 19:17 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що розбився ртутний медичний термометр, внаслідок чого стався розлив ртуті в одній із кімнат квартири по вул. Герасима Кондратьєва в м. Суми. На місце виклику направили відділення 1-ї Державної пожежно-рятувальної частини. Рятувальники зібрали близько 2 г ртуті та провели демеркуризацію помешкання.

Схожі випадки мали місце о 11:05 15 липня по вул. 6 – ї Гвардійської Дивізії та 16 липня о 07:26 по вул. Некрасова в м. Шостка. Силами відділень 4-ї Державної пожежно-рятувальної частини було здійснено демеркуризацію у квартирах багатоповерхових житлових будинків, де через розбитий термометр також стався розлив ртуті.

Фахівці застерігають, що у даний період, коли зростає кількість випадків простудних захворювань, громадяни все частіше користуються термометрами. Проте не можна забувати про обережність при роботі з такими вимірювальними приладами. Пам’ятайте! Ртуть - отруйна речовина. Вдихання пару, безпосередній контакт цієї речовини зі шкірою й особистими речами дуже небезпечні. У жодному разі не викидайте прилади зі ртуттю у сміттєві баки - це несе загрозу довкіллю та іншим громадянам. Не дозволяйте дітям гратися з медичними термометрами. Якщо ви виявили розлиту ртуть, необхідно огородити місце розливу та повідомити фахівців Служби порятунку за номером «101».

Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області