Поліція Сумщини зафіксувала дві спроби шахрайства щодо пенсіонерів

В обох випадках зловмисники використали відому схему «донька потрапила в ДТП і потребує вартісної термінової операції».В обох випадках зловмисники використали відому схему «донька потрапила в ДТП і потребує вартісної термінової операції». Проте, завдяки широкій профілактичній роботі поліцейських, потенційні жертви шахраїв виявились обізнаними з подібними хитрощами і не повірили у розповіді аферистів.

В першому випадку про спробу шахрайства поліцейським повідомив 66-річний житель селища Вороніж Шосткинського району. Він розповів, що вдень на його стаціонарний телефон подзвонила невідома жінка, яка у розмові назвалась його донькою і повідомила, що нібито потрапила у аварію і їй необхідна допомога. Затим вона передала слухавку начебто лікарю, а той розповів, що у «пацієнтки» зламані ребра та тяжко травмовані обидві ноги. Мовляв, їй необхідна термінова операція, яка коштує 150 тисяч гривень, проте наразі необхідно поки що 50 тисяч, але негайно.

Схвильований пенсіонер спочатку повірив співрозмовникам і вже міркував, де взяти зазначену суму. В той же час, псевдолікар, дізнавшись у нього номер мобільного і адресу мешкання, зателефонував літньому чоловіку вже на гаджет та продиктував текст заяв до лікарні і поліції, які він начебто має передати кур’єру разом з грошима. Тут пенсіонер, пам’ятаючи почуті з мас-медіа застереження, і запідозрив неладне.

За словами заявника, шахраї не давали йому оговтатися і весь час тримали на зв‘язку, причому одразу на обох телефонних лінія. Проте чоловік знайшов таки вихід: спочатку вимкнув з мережі стаціонарний телефон, а підключивши знову – одразу набрав номер доньки. Вона виявилась удома, і до лікарні не потрапляла. Тож прибулий до пенсіонера кур’єр, «спіймавши облизня», пішов ні з чим.

Того ж дня зі схожим повідомленням у поліцію звернулась 49-річна жителька Шостки. Вона розповіла, що невідомі телефоном намагались видурити гроші у її 70-річної знайомої. За словами жінки, дзвінок пенсіонерці надійшов на стаціонарний телефон. Невідомий чоловік, назвавшись у розмові лікарем, розповів літній людині, що донька потрапила до реанімації і потребує фінансової допомоги для термінової операції. Пенсіонерка виявилась обізнаною з шахрайськими схемами і почала випитувати у телефонуючого імена своїх онуків. Правильної відповіді вона не отримала, тож і впевнилася, що спілкується з аферистами.

За обома фактами у поліції проводяться відповідні перевірки.

Правоохоронці звертаються до громадян з проханням недовіряти інформації, отриманої телефоном від невідомих людей, ким би вони не називались. У випадку, коли під різними терміновими приводами просять гроші, найперше, що потрібно зробити – перервати розмову і покласти слухавку. Друге - зателефонувати людині, яка нібито потрапила у біду чи її найближчим родичам, і з’ясувати правдивість повідомленої вам інформації. І головне - за жодних обставин не переказувати, не пересилати і не передавати свої гроші незнайомим чи малознайомим особам.

Відділ комунікації поліції Сумської області