Завантаження ...

На Сумщині за минулий тиждень знешкоджено 104 застарілих боєприпаси

Упродовж минулого тижня групою піротехнічних робіт було знищено 64 – и 50 – мм мінометних міни, 1 ручну гранату РПГ41, 25 артилерійських снаряди різних калібрів та 4 вибухники.Упродовж минулого тижня групою піротехнічних робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м. Ромни) було знищено 64 – и 50 – мм мінометних міни, 1 ручну гранату РПГ41, 25 артилерійських снаряди різних калібрів та 4 вибухники. Вибухонебезпечні предмети були знайдені в Сумському Охтирському, Роменському, Великописарівському, Серединобудському, Шосткинському районах та в місті Суми.

Загалом, з початку року на Сумщині зафіксовано 236 випадків виявлення застарілих вибухонебезпечних предметів. Як показує практика, натрапити на них можна будь-де – на власному городі, у лісі, на будівельному майданчику і навіть під час відпочинку на водоймі.

Рятувальники наголошують, що боєприпаси вкрай небезпечні. Натрапити на них можна в різних місцях. Тому в таких випадках необхідно бути обережними, у жодному разі не чіпати предмет, схожий на боєприпас, а тим паче не намагатися його вилучити та перенести. Також не можна поблизу користуватися мобільним та радіозв'язком, це може спровокувати вибух. Треба запам’ятати місце знахідки та негайно повідомити про неї до місцевих органів влади, правоохоронців або безпосередньо на лінію екстреного виклику за номером «101». Пам’ятайте, роботи зі знешкодження боєприпасів можуть проводити лише відповідні фахівці – піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області