На Сумщині поліцейські встановлюють особу шахрая, який видурив 8 000 гривень у жительки Шостки

Знайшовши в Інтернеті оголошення про надання вигідного кредиту, жінка виконала умови «представника фінансової установи» для отримання позики.Знайшовши в Інтернеті оголошення про надання вигідного кредиту, жінка виконала умови «представника фінансової установи» для отримання позики. Обіцяних грошей вона так і не отримала, та ще й втратила свої.

У поліцію Шостки з заявою про шахрайство звернулась 21-річна місцева жителька. Дівчина розповіла, що знайшла в Інтернеті оголошення про надання вигідного кредиту. Вона зателефонувала на вказаний контактний номер і домовилась з «представником фінансової установи» про отримання 80 тисяч гривень позики на чотири роки. Втім співрозмовник висунув і умови: спочатку позичальниця повинна поповнити свій мобільний номер на 4 000 гривень та надати йому код з смс - повідомлення, що прийде їй на телефон, - таким чином вона пройде реєстрацію в їх спілці. Ці кошти їй повернуться на банківську картку разом з основною сумою кредиту.

Заявниця виконала умови, але грошей не отримала. В свою чергу, «кредитор» пояснив їй, що їх система не спрацювала і запропонував оформити позику завтра.

Наступного дня заявниця пройшла ту саму процедуру, але кошти знову не надійшли. Пояснень від «представника фінансової установи» вона не отримала, бо опонент перестав виходити з нею на зв'язок.

За даним фактом у поліції відкрили кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство», в рамках якого встановлюється особа афериста.

Правоохоронці радять громадянам оформлювати кредити у відомих фінансових установах з позитивною репутацією, попередньо вивчивши уважно умови займу. Якщо які-небудь пункти вам не зрозумілі або викликають сумнів - попросіть зразок договору, ознайомтеся з документом вдома, проконсультуйтеся з фахівцями. Ні за яких умов не платіть кредиторові нічого в якості передоплати та не залишайте консультантам свої документи. Крім того, вимагайте надати вам юридичні документи, що дозволяють перевірити законність діяльності цієї організації.

Відділ комунікації поліції Сумської області