На Сумщині за минулу добу 38 боєприпасів виявлено та ще 29 знешкоджено

Впродовж 15 червня, на Сумщині, піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій знищили три 76-мм та сім 45-мм артилерійських снарядів і дев’ятнадцять мінометних мін калібру 50 та 82 мм.Впродовж 15 червня, на Сумщині, піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій знищили три 76-мм та сім 45-мм артилерійських снарядів і дев’ятнадцять мінометних мін калібру 50 та 82 мм. Вибухонебезпечні предмети часів Другої світової війни раніше виявляли в лісі на відстані до 800 м від житлових будинків с. Перекопівка Роменського району.

Тієї ж доби, о 15:40 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про знайдення підозрілого металевого предмету в с. Бугрувате Охтирського району. Рятувальники прибули на виклик і встановили, що знахідка – це 76-мм артснаряд. Його виявили у полі на відстані до 2 км від житлових будинків.

Цього ж дня ще один випадок стався в с. Перекопівка Роменського району, у лісі на відстані до 700 м від житлових будинків, виявили два 45-мм артилерійські снаряди, тридцять дві 50-мм мінометні міни та три вибухники.

На місцях знайдення вибухонебезпечних предметів виставлено охорону, надана заявка на знешкодження до Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (місто Ромни).

Рятувальники застерігають: роботи з вилучення та знешкодження боєприпасів часів війни можуть проводити лише піротехніки Державної служби з надзвичайних ситуацій. Дії ж громадян при виявленні таких вибухонебезпечних предметів повинні бути виваженими. Треба пам’ятати, що боєприпасів не можна навіть торкатися, необхідно запам’ятати місце знахідки та негайно повідомити про неї до місцевих органів влади або безпосередньо до Служби порятунку «101».

Управління ДСНС України у Сумській області