Завантаження ...

На водоймах Сумщини загинули люди

Під час купання у відкритих водоймах втопилися 62-річний житель Бурині, 42-річний мешканець Охтирщини та 22-річний юнак з Серединобудщини.Під час купання у відкритих водоймах втопилися 62-річний житель Бурині, 42-річний мешканець Охтирщини та 22-річний юнак з Серединобудщини. Правоохоронці по кожному з цих фактів відкрили кримінальні провадження та встановлюють обставини смерті громадян.
Поліція застерігає жителів і гостей області бути уважними та обережними під час відпочинку біля відкритих водойм. І нагадує правила безпеки, дотримання яких убезпечить відпочивальників від потоплення.

Однією с основних умов безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Навчитись плавати потрібно кожному. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу товаришу, який потрапив у біду.

Однак, навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді. Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку.

Відпочиваючи на водоймі, не вживайте алкогольні напої. Спиртне не тільки суттєво змінює швидкість реакцій, а й специфічно діє на організм людини, даючи спочатку відчуття всесильності та ейфорії, які потім можуть трансформуватися в агресію чи навіть у байдужість. До того ж, хмільна людина не здатна чітко оцінити ситуацію і правильно визначити рівень небезпеки. Тому алкоголь є найпоширенішою причиною загибелі людей на водоймах.

Друге, на що слід звернути увагу – на саме місце відпочинку. Воно має бути перевіреним на глибину, стрімкість течії, відсутність на дні каменів, дерева, заростів трави і т.д. Важливий температурний режим – купатися у холодній воді небезпечно і через переохолодження організму, і через можливі раптові судоми. Найоптимальніша температура води для купання – 19-20 градусів за Цельсієм вище нуля. Лікарі говорять, що не треба купатися довго, краще купатися кiлька разів по 15-20 хв., періодично виходячи на берез для висихання та обігріву.

Поліцейські радять купатися тільки у тих місцях, які визначені місцевою владою і перевірені водолазно-рятувальною службою, і на запливати за обмежувальні знаки.

Не допускайте у воді пустощів та жартів на кшталт пірнання під людей чи хапання їх у воді за ноги. Також слід дуже обережно поводитися на надувних матрацах та іграшках. Не слід галасувати та кричати, тим більше подавати без потреби сигнал про допомогу.

Якщо ви відпочиваєте з дітьми – постійно тримайте їх у полі зору. Миттєва неуважність може вартувати малечі здоров’я, а то й і життя. Навчіть дітей плавати та правильно пірнати. За жодних обставин не відпускайте їх на водойму купатися наодинці, і самі цього уникайте. Будьте обачні та розважливі, і пам’ятайте: вода – не лише найцінніший дар природи, а й джерело смертельної небезпеки.

Щоб допомогти потопаючому, також слід дотримуватись певних правил. Якщо поблизу вас є який-небудь плавучий предмет (найкраще рятувальне коло), киньте його так, щоб потопаючий міг за нього вхопитися. Краще, якщо прив’яжете до нього мотузку, за яку потім можна підтягнути потерпілого до берега. Якщо нещастя трапилося на мiлинi, спробуйте пiдiйти до людини вбрід, щоб подати рятувальний засіб, але тримайте його так, щоб він був мiж вами i потерпілим. В тому разі, коли ви спробуєте підпливти до потопаючого, краще, коли у вас в руках буде рятувальний засіб, щоб він хапався за нього, а не за вас. Розмовляйте з потерпілим, заспокоюйте його. Опинившись на березі, викличте за можливості та необхідності медиків.

Коли ж такої можливості немає, слід надати першу медичну допомогу людині самостійно. Для цього після витягнення потопаючого з поди слід очистити його верхні дихальні шляхи від піску, мулу та водоростей. Затим викликати блювання через подразнення язика. Потім покласти під шию валик з одягу. Якщо відсутнє дихання, зробити штучне дихання методом «з рота в рот»; за відсутності пульсу - зробити непрямий масаж серця. Також слід розтирати тiло потерпілому, щоб воно нагрілося.

Допомогу постраждалому слід надавати залежно від його стану i якнайшвидше. Якщо постраждалий не подає ознак життя, це не повинно зупиняти надання першої допомоги. Поки є найменший шанс врятувати людину, треба проводити реанімаційні заходи, щоб її врятувати.

Відділ комунікації поліції Сумської області