Поліцейські Сумщини розшукують шахрая, який видурив у жінки майже 18 тисяч

Жертвою так званих «псевдобанкірів» стала 48-річна жителька Серединобудщини. Аферист, представившись працівником служби безпеки банку, вивідав у неї конфіденційну інформаціюЖертвою так званих «псевдобанкірів» стала 48-річна жителька Серединобудщини. Аферист, представившись працівником служби безпеки банку, вивідав у неї конфіденційну інформацію, після чого швидко спустошив рахунок довірливої громадянки.

Сама жінка розповіла правоохоронцям: їй на мобільний телефон надійшло смс-повідомлення про начебто блокування її банківської картки. У ньому зазначалося, що для відновлення доступу до рахунку їй необхідно подзвонити за одним із вказаних у повідомленні номерів. Жінка, довго не роздумуючи, так і зробила. Чоловік, який підняв слухавку, представився працівником служби безпеки банку. Під час подальшої бесіди він сказав, що зараз їй зателефонує автоматичний «бот» банку та повідомить код, який потрібно йому продиктувати для зняття блокування картки.

Нічого не підозрюючи лихого, жінка виконала всі вимоги «банківського працівника». І відразу після завершення розмови з ним на телефон заявниці почали надходити повідомлення про знаття коштів з її рахунку. Вона негайно пішла до банкомату, де, перевіривши рахунок, виявила зникнення майже 18 тисяч гривень.

За даним фактом слідчими відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство».

Правоохоронці вкотре застерігають громадян від необдуманих вчинків та радять недовіряти незнайомим телефонним співрозмовникам.

Пам’ятайте, справжній банківський працівник не буде по телефону проводити будь-яких дій з вашим банківським рахунком, та випитувати конфіденційну інформацію по ньому. Так діють лише шахраї.

Всі питання стосовно ваших банківських карт та рахунків потрібно вирішувати лише у відділеннях банку, де ви обслуговуєтесь.

Відділ комунікації поліції Сумської області