За пропозицію хабаря поліцейським жителю Сумщини загрожує кримінальна відповідальність

Аби уникнути адміністративної відповідальності за керування транспортним засобом у стані сп’яніння, роменчанин запропонував поліцейським неправомірну вигоду у сумі 3000 гривень.Аби уникнути адміністративної відповідальності за керування транспортним засобом у стані сп’яніння, роменчанин запропонував поліцейським неправомірну вигоду у сумі 3000 гривень. Однак правоохоронці не тільки відмовились від грошей, а й задокументували факт скоєння кримінального правопорушення.

Подія сталася у Ромнах. Патрулюючи одну з вулиць міста, працівники групи реагування патрульної поліції зупинили автомобіль ВАЗ-2106, водія якого запідозрили у перебуванні за кермом п’яним. Під час спілкування з 25-річним водієм, поліцейські переконались у цьому – чоловік мав явні ознаки алкогольного сп’яніння. Аби документально засвідчити цей факт, йому запропонували пройти медичний огляд. Натомість молодий чоловік звернувся до правоохоронців з пропозицією «мирно розійтись» за грошову винагороду у сумі три тисячі гривень. Незважаючи на те, що поліцейські попередили громадянина про неправомірність його дій та відповідальність за таку «пропозицію», той наполягав на своєму.

Відтак, на молодика склали адміністративний протокол за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (керування транспортним засобом у стані сп’яніння). Водію загрожує штраф у розмірі 10 200 гривень та позбавлення права керування строком на 1 рік.

Крім того, правоохоронці задокументували факт пропозиції неправомірної вигоди службовим особам та відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 369 Кримінального кодексу України «Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі». Тепер роменчанину доведеться нести не тільки адміністративну, а й кримінальну відповідальність.

Поліція застерігає: пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі караються чималим штрафом, або обмеженням волі на строк до чотирьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Відділ комунікації поліції Сумської області