На Сумщині упродовж тижня піротехніки знешкодили 150 боєприпасів

Протягом тижня, піротехнічними підрозділами було знищено 39 артилерійських снарядів (45, 57, 76, 100, 152-мм), 91 мінометну міну (50, 82-мм), 20 вибухників часів Другої світової війни.Протягом тижня, піротехнічними підрозділами Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м.Ромни), було знищено 39 артилерійських снарядів (45, 57, 76, 100, 152-мм), 91 мінометну міну (50, 82-мм), 20 вибухників часів Другої світової війни. Дані боєприпаси були виявлені у Тростянецькому, Охтирському, Конотопському, Лебединському, Роменському районах та м. Білопілля.

На боєприпаси люди натрапляли у різних місцях - на відкритих територіях, лугах, у лісосмугах і лісах та навіть на водоймах. Так, на Тростянеччині поблизу с. Боромля із озера Пріле піротехніки вилучили 8 артснарядів, які вивезли у спеціально відведене місце і знищили шляхом підриву.

Рятувальники наголошують, що при знаходженні вибухонебезпечних або схожих на них предметів не можна їх навіть торкатися, а тим більше намагатися перенести. У жодному разі не користуватися поблизу засобами зв’язку, це може спровокувати вибух. Про можливу небезпеку треба повідомити оточуючих та негайно поінформувати оперативні служби за телефонними номерами «101» та «102». Пам'ятайте, вилучення та знешкодження даних боєприпасів можуть здійснювати лише відповідні фахівці – піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Управління ДСНС України у Сумській області