У Сумах поліція розшукує шахраїв, які видурили у своїх жертв усі заощадження

За ці вихідні в обласному центрі жертвами шахрайський дій стали три пенсіонерки, якіпоспілкувавшись з шахраями зазнали збитків на загальну суму майже 100 тисяч гривень.За ці вихідні в обласному центрі жертвами шахрайський дій стали три пенсіонерки, якіпоспілкувавшись з шахраями зазнали збитків на загальну суму майже 100 тисяч гривень.

До Сумського відділу поліції звернулась 60-річна мешканка обласного центру, яка повідомила про те, що стала жертвою шахраїв. Як з'ясувалося, їй на мобільний телефон зателефонував невідомий, котрий представився працівником поліції та під час телефонної розмови повідомив, що її син нібито скоїв дорожньо-транспортну пригоду, а саме збив дитину. Тепер, аби не потрапити за грати за скоєне, необхідно грошима, у сумі 8500 гривень, «залагодити» справу. Жінка зібрала необхідну суму та відправила їх через термінал на вказаний аферистом рахунок.

Ще однією жертвою стала 84-річна місцева жителька. До працівників поліції звернулась громадянка та повідомила, що ввечері на її стаціонарний телефон зателефонував невідомий, який назвався онуком. По телефону «онук» повідомив, що став учасником дорожньо-транспортної пригоди та йому на лікування потрібна велика сума грошей. Зібравши всі свої заощадження, у сумі 2200 євро та 2500 грн., старенька передала їх невідомій жінці, яка невдовзі прийшла до неї прямо додому. Лише після того, як гроші було передано, пенсіонерка схаменулася, зателефонувала родичам, розповіла про «пізній візит» незнайомки та зрозуміла, що її одурили.

Черговою жертвою шахраїв стала 72-річна сумчанка. Жінка повідомила поліції, що їй на «мобільний» зателефонував невідомий, який назвався сином, та розповів «матері», що його з наркотиками, нібито, затримала поліція. Тож, щоб «відкупитися» та не потрапити до в’язниці, терміново необхідні гроші, всі, що є вдома. Для порятунку «сина» старенька зібрала всі свої «кровні», у сумі 21 000 гривень та перерахувала їх на вказаний зловмисником банківський рахунок.

За даними фактами правоохоронці відкрили кримінальні провадження за ч.1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України та розпочали розшук злочинців.

Правоохоронці вкотре просять громадян похилого віку не вступати у бесіди з незнайомцями та застерігають від вчинення необдуманих дій при спілкуванні з невідомими людьми. Якщо під час розмови з вами ваші співрозмовники торкаються теми грошей, які знаходяться у вас на балансі банківської картки, коштів, які вам необхідно комусь передати чи переслати, просять назвати номер банківської картки, знайте, ви спілкуєтеся з шахраєм. Тож радимо вам відразу припинити розмову та повідомити до поліції. Завжди пам’ятайте, лише ваша уважність та обачність вбереже вас від фінансових втрат.

Відділ комунікації поліції Сумської області