Главная страница » Новости » Город и регион » На Сумщині проводиться операція «Мак»ObyavaBilsheSumy705x80

На Сумщині проводиться операція «Мак»З 20 травня по 26 вересня 2020 року на території Сумської області проводяться оперативно-профілактичні заходи під умовною назвою "Мак".

Ця операція покликана виявляти і знищувати нелегальні посіви маку та конопель, перекривати канали надходження «дурман-зілля» до споживача, не допустити витік у незаконний обіг наркотичної сировини, встановлювати і притягувати до кримінальної відповідальності осіб, які займаються незаконними операціями з наркотичними засобами.

Працівники Національної поліції в Сумській області планують і регулярно проводять постійні рейди, мета яких - обстеження як присадибних ділянок, так і земельних угідь загального користування на предмет виявлення нелегальних посівів маку та конопель.

Правоохоронці нагадують, що відповідно ст. 310 Кримінального Кодексу України, незаконний посів або вирощування снотворного маку чи конопель буде вартувати порушнику покарання у вигляді штрафу до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( до 850 гривен ) або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років.

Відповідно ст. 106-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за незаконний посів або незаконне вирощування маку чи конопель Закон передбачає накладення штрафу від вісімнадцяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян ( від 306 до 1700 гривен ) з конфіскацією незаконно вирощуваних нарковмісних рослин.

Працівники поліції закликають громадян більше часу і уваги приділяти своїм неповнолітнім дітям, адже, як свідчить практика, за останній час значно зросла кількість вживання наркотичних засобів саме підлітками та студентською молоддю.

Правоохоронці звертаються до всіх громадян з проханням не залишатися байдужими до проблеми наркотизації українського суспільства. І в разі виявлення випадків посіву, вирощування нарковмісних рослин, чи виготовлення наркотичної сировини – негайно сповіщати на цілодобову лінію «102». Можливо, цим своїм вчинком ви упередите злочин і врятуєте від наркотичної залежності чиєсь молоде життя.

Відділ комунікації поліції Сумської області

Добавить в: