Завантаження ...

Поліцейські Сумщини радять як вберегти свій транспортний засіб від злодіїв

З початку року на території області було скоєно 37 незаконних заволодінь транспортними засобами, із них більшість - в обласному центрі.З початку року на території області було скоєно 37 незаконних заволодінь транспортними засобами, із них більшість - в обласному центрі. На сьогодні розкрито 21 такий злочин. Як вберегти свої автомашини від посягання злочинців? Поліція дає поради.

Полють зловмисники як на іноземні автомобілі, так і на вітчизняні. Зазвичай старі автомашини крадуть, щоб розібрати на деталі, які легко продати, а «іномарки» - для подальшої реалізації.

Як правило, незаконні заволодіння транспортними засобами вчиняються в нічний час доби.

Практика свідчить, що заволодіння автомототранспортом трапляється тому, що люди нехтують елементарними правилами їх захисту: забувають закрити двері машини на ключ, залишають автівку з працюючим двигуном біля під’їзду, або магазину, відлучившись від неї «на хвилинку», залишають без нагляду на ніч в непристосованих для зберігання місцях, тощо. А зловмисники цим вправно користуються.

Так, учора вночі було викрадено автомобіль «Хонда» зі стоянки, яка не охороняється, по вулиці Героїв Крут у місті Суми. За даним фактом слідчими відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 289 Кримінального кодексу України «Незаконне заволодіння транспортним засобом». Поліцією вживаються заходи з метою встановлення місцезнаходження автомобіля та осіб, причетних до вчинення даного злочину.


Тож, щоб уберегти свій автомобіль від угону дотримуйтесь елементарних правил його захисту. По можливості обладнайте свій транспортний засіб звуковою сигналізацією, протиугонними пристроями, замикайте машину, навіть, якщо залишаєте її ненадовго.

Звертайте увагу на людей, які цікавляться вашим транспортним засобом. Не виключено, що вони мають намір викрасти його.

На ніч ставте транспортний засіб у гараж із надійними замками або на стоянку, яку охороняють, ніколи не залишайте без нагляду автівку в місці, де погане освітлення.

Якщо злочинцям вдалося заволодіти вашим транспортним засобом, перш за все потрібно повідомити до поліції. Від швидкості повідомлення залежить результат його пошуку.

Пам’ятайте: збереження транспортного засобу, в основному, залежить від самих Вас.

Відділ комунікації поліції Сумської області