Чим дихали сумчани в квітні

Відділ екології, енергозбереження та розрахунків за енергоносії з посиланням на обласний центр з гідрометеорології інформує щодо стану забруднення атмосферного повітря в місті в квітні.Відділ екології, енергозбереження та розрахунків за енергоносії з посиланням на обласний центр з гідрометеорології інформує щодо стану забруднення атмосферного повітря в місті в квітні.

Спостереження за вмістом пилу, діоксиду сірки, оксиду вуглецю, діоксиду та оксиду азоту, аміаку, формальдегіду проводились щоденно на трьох стаціонарних постах.

Упродовж квітня було відібрано 1207 проб атмосферного повітря.

Середньомісячні концентрації по місту перевищували санітарні норми в атмосферному повітрі по пилу в 1,6 раза, діоксиду азоту в 1,7 раза. Інші інгредієнти, що визначались, були нижче санітарних норм.

В квітні на ПСЗ № 5 (вул. Металургів) середньомісячний вміст по пилу перевищував рівень ГДК в 2 раза, діоксиду азоту в 2,2 раза. Середньомісячна концентрація перевищувала ГДК по пилу та діоксиду азоту в 1,5 рази на на ПСЗ № 4 (вул. Харківська), а на ПСЗ № 3 (вул. Сумсько-Київських дивізій) відповідно в 1,5 та 1,3 раза.

У звітному місяці на ПСЗ №5 (вул. Металургів) зафіксовано один випадок перевищення максимально разової концентрації по пилу. Найвища концентрація була виявлена 23 квітня о 7:00 в 1,2 раза при південно-східному напрямку вітру зі швидкістю 1 м/с.

У порівнянні з попереднім місяцем забруднення атмосферного повітря міста по пилу, діоксиду сірки зменшилося, по діоксиду азоту та оксиду азоту, оксиду вуглецю, аміаку, формальдегіду зосталося майже на попередньому рівні.Високих та екстремально високих рівнів забруднення атмосферного повітря у квітні не спостерігалось.

Спостереження за рівнем радіаційного забруднення атмосферного повітря щоденно проводила авіаметеорологічна станція Суми. Радіаційний фон у квітні становив по місту 12–14 мкР/год і не перевищував допустимих значень.