Завантаження ...

У Сумах вшанували пам'ять Тараса Шевченка з нагоди річниці його перепоховання

Представники міської та обласної влади вшанували пам'ять Великого Кобзаря з нагоди 159-ої річниці перезахоронення його праху на Чернечій горі поблизу Канева.Представники міської та обласної влади вшанували пам'ять Великого Кобзаря з нагоди 159-ої річниці перезахоронення його праху на Чернечій горі поблизу Канева.

За словами заступника міського голови Степана Пака, відзначення річниць перепоховання Тараса Шевченка вже стало національною традицією, бо митець для українського народу назавжди залишиться символом національного єднання та національної гордості.

Учасники зібрання, серед яких були члени й обласної організації Конгресу Української інтелігенції на чолі з головою об'єднання Віктором Казбаном поклали квіти до підніжжя пам'ятника Кобзаря та вшанували його пам'ять хвилиною мовчання.

Зауважимо, перепоховання Тараса Шевченка на Чернечу гору у Каневі відбулося 22 травня 1861 року. Саме туди, за заповітом самого Шевченка «Як умру, то поховайте мене на могилі серед степу широкого на Вкраїні милій...» перевезли останки українського поета з цвинтаря у Санкт-Петербурзі.