Главная страница » Новости » Город и регион » У Сумському державному університеті відбувся День кар’єри ЄС

У Сумському державному університеті відбувся День кар’єри ЄСУ рамках проєкту, ініційованому Представництвом Європейського Союзу в Україні, 14-15 травня Інформаційний центр ЄС, що діє на базі СумДУ, організував серію диспутів та тренінгів, на яких було обговорено сучасні тенденції на ринку праці, реалізацію освітніх та бізнес-можливостей за підтримки ЄС.

До участі у заходах, що цього року вперше проводились в онлайн-режимі, організатори запросили активну студентську молодь, представників громадських організацій та бізнесу, державних службовців.

Першого дня відбулась панельна дискусія «Професійний розвиток та європейська інтеграція», модератором якої виступив Юрій Петрушенко, координатор Інформаційного Центру ЄС в м. Суми, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин СумДУ.

Запис дискусії за посиланням:
https://www.youtube.com/watch?v=-Ptg587b238&feature=youtu.be

Спікери заходу поділилися думками щодо ключових компетенцій на ринку праці ЄС, обговорили системи стимулів, механізмів створення нових робочих місць, молодіжні гарантії зайнятості в країнах Європейського Союзу, умови участі у європейських програмах волонтерства.

«Сьогодні серед пріоритетів ЄС – інвестування в людський капітал, науку та технології, захист довкілля, економічну свободу і конкуренцію», – наголосив експерт з євроінтеграції Денис Черніков.

Учасники дискусії зазначили, що нині українські працедавці при відборі персоналу частіше беруть до уваги пріоритети, які є в ЄС: критичне мислення, вміння приймати рішення у складних ситуаціях, творчий підхід, робота в команді, мультизадачність. Перевагою є також знання мов.

Доктор економічних наук, професор СумДУ Тарас Савченко розповів про особливості розвитку бізнесу в країнах ЄС, механізми пошуку можливостей для реалізації бізнес-ідей в Україні за допомогою програм ЄС.

У ході Дня кар’єри ЄС відбулися онлайн-тренінги по soft skills:

  • «Сучасні інформаційні технології для легкого повсякдення, стрімкої кар'єри та успішного бізнесу»;
  • «Ефективна комунікація та ораторське мистецтво»;
  • «Волонтерство в Європейському Союзі як крок до побудови кар’єри».

Завершився День кар’єри ЄС відкритою дискусією в рамках засідання Civic Engagement Club. Online. «Де будувати свою кар’єру: в Україні чи/та за кордоном?», модератором якої була Ганна Швіндіна, завідувач кафедри менеджменту СумДУ.

До відома. День кар’єри ЄС реалізується в рамках проекту «Інформаційна підтримка Мереж ЄС в Україні». Захід відбувається щорічно у 15 містах України протягом останніх чотирьох років. Це серія публічних заходів, де представники мереж ЄС та інші учасники обговорюють впровадження стандартів і практик ЄС в Україні, участь у програмах ЄС для розвитку нових бізнес- та освітніх можливостей.

Добавить в: