Поліція Сумщини застерігає: смс-повідомлення або дзвінок від «працівника банку» може бути шахрайською пасткою

Жертвою такої схеми стала жителька Ямпільщини. Жінці надійшло смс-попередження про начебто блокування її банківської картки.Жертвою такої схеми стала жителька Ямпільщини. Жінці надійшло смс-попередження про начебто блокування її банківської картки. І для відновлення доступу до рахунку необхідно передзвонити за номером телефону, який було вказано в цьому ж листі.

Громадянка так і вчинила. Чоловік на тому кінці слухавки представився саме співробітником служби безпеки банку та повідомив, що для зняття блокування з картки необхідно надати код, який буде вислано в смс-повідомленні.

«Не підозрюючи що саме в цей момент зловмисники отримують доступ до її рахунку, жінка виконала всі поради незнайомого телефонного співрозмовника. І в результаті втратила майже 12 тисяч гривень - говорить Віталій Єрохов, начальник Ямпільського відділення поліції. – Слідчі за даним фактом відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190 КК України «Шахрайство» та розшукують аферистів».

Правоохоронці знову застерігають громадян: ніколи не розголошуйте інформацію по своїй картці. Пам‘ятайте: навіть банківські працівники не мають знати пін-код та інші дані вашого фінансового документа. Хто б вам не телефонував, яким би працівником якого банку не назвався б – щойно мова заходить за ваші статки, рахунки чи карту, - негайно переривайте розмову. Будьте певні: ви спілкуєтесь з шахраєм. Справжні працівники банку можуть лише запросити вас до найближчої філії фінансової установи, і тільки там, тільки у вашій присутності вирішувати якісь питання. Аби дізнатися про реальний рух коштів по ваших рахунках – зверніться на «гарячу» лінію свого банку, і оператор надасть вам всю необхідну допомогу.

Відділ комунікації поліції Сумської області