Завантаження ...

На Сумщині три застарілі боєприпаси знешкоджено, ще 36 виявлено

14 травня групою піротехнічних робіт проведено роботи зі знешкодження двох 152-мм артилерійський снарядів та 120-мм мінометної міни.14 травня групою піротехнічних робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області (м. Ромни), проведено роботи зі знешкодження двох 152-мм артилерійський снарядів та 120-мм мінометної міни. Напередодні, небезпечні знахідки були виявлені у Лебединському, Охтирському та Великописарівському районах. Дані небезпечні предмети вивезли у спеціально відведене місце та знищили шляхом підриву.

Цього ж дня, до Служби порятунку надійшла інформація про виявлення двадцяти п’ятьох мінометних мін (50-мм), чотирьох артилерійських снарядів (45-мм), та чотирьох вибухівників. Відголоски минулих війн були виявлені місцевим мешканцем в лісі на відстані 200 м від житлових будинків с. Перекопівка Роменського району.

Того ж дня жителі с. Велике Озеро Охтирського району в полі під час земельних робіт знайшли один 30-мм артснаряд та дві ручні гранати Ф-1. Відголоски минулих війн знаходилися на відстані до 100 м від житлових будинків.

На місцях виявлення вибухонебезпечних предметів встановлено охорону та надано заявку на знешкодження до Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області (м. Ромни).

Рятувальники наголошують, що при знаходженні вибухонебезпечних або схожих на них предметів не можна їх навіть торкатися, а тим більше намагатися перенести. У жодному разі не користуватися поблизу засобами зв’язку, це може спровокувати вибух. Про можливу небезпеку треба повідомити оточуючих та негайно поінформувати оперативні служби за телефонними номерами «101» та «102». Пам'ятайте, вилучення та знешкодження даних боєприпасів можуть здійснювати лише відповідні фахівці – піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області