Завантаження ...

На Сумщині поліція проводить профілактичні заходи під умовною назвою «Мотоцикл»

Комплекс зазначених цільових заходів направлений на попередження ДТП за участю водіїв мототранспорту, а також зниження рівня дорожнього травматизму.Комплекс зазначених цільових заходів направлений на попередження ДТП за участю водіїв мототранспорту, а також зниження рівня дорожнього травматизму.

З настанням теплої пори року на автошляхах області збільшилась кількість мотоциклів, мопедів та скутерів. Наряду з цим зросла й кількість скоєних за їх участю дорожньо-транспортних подій.

Так, станом на 30 квітня у поліції Сумщини зареєстровано 30 таких аварій, 22 з яких – з потерпілими. З вини водіїв мототранспорту скоєно 17 ДТП, 13 осіб травмовано, ще двоє загинули.

Аби знизити кількість дорожньо-транспортних пригод за участю водіїв мотобайків, на території регіону проводяться комплексні цільові профілактичні заходи, де особливу увагу поліцейські приділяють саме керманичам мототранспорту.

Лише за минулу добу в цілях профілактики співробітники сектору реагування патрульної поліції Шостки склали п’ять адміністративних постанов на мопедистів та мотоциклістів. Останні керували транспортом без спеціального захисного шолома або ж не мали право на керування фототехнікою.

Самі ж правопорушники виправдовуються: то шолом їм заважає, мовляв, у ньому занадто спекотно; або він незручний, а то й взагалі не має грошей на його придбання. До зауважень поліцейських стосовно особистої безпеки, що у критичних ситуаціях шолом може врятувати життя, – водії ставляться скептично.

Поліцейські нагадують основні правила, які варто знати мотолюбителям:

  • перш, ніж сісти за кермо свого двоколісника – уважно перевірте його технічний стан;
  • обов’язково одягніть шолом;
  • не забудьте взяти в дорогу посвідчення водія та реєстраційні документи на мотоцикл, оскільки їзда без них заборонена;
  • на дорозі заздалегідь подавайте сигнали маневрування - в такий спосіб ви попереджаєте інших водіїв про ваш намір здійснити поворот чи обгін;
  • обгін здійснюйте лише за умови достатньої видимості та вільної зустрічної смуги руху;
  • на спусках і поворотах із обмеженою видимістю знижуйте швидкість і тримайтеся правого краю проїжджої частини;
  • завжди майте на увазі, що за наявності пасажира складніше утримати мотоцикл у рівновазі.

І пам’ятайте, що перевозити на мотоциклі чи моторолері людей, які сидять боком, або дітей віком до 12 років, а також осіб у нетверезому стані – суворо заборонено.

Відділ комунікації поліції Сумської області