На Сумщині за минулий тиждень знешкоджено 43 застарілих боєприпаси

Упродовж минулого тижня групою піротехнічних робіт було знищено одну 120-ти мм та п’ять 82 – мм мінометних міни, 2 ручних гранати Ф-1, 4 артилерійських снаряди різних калібрівУпродовж минулого тижня групою піротехнічних робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м. Ромни) було знищено одну 120-ти мм та п’ять 82 – мм мінометних міни, 2 ручних гранати Ф-1, 4 артилерійських снаряди різних калібрів, 30 гвинтівкових набоїв калібру 7,62 мм та одну авіабомбу SD - 50. Вибухонебезпечні предмети були знайдені в Сумському Охтирському, Конотопському, Буринському, Путивльському районах та в містах Конотоп та Лебедин.

Загалом, з початку року на Сумщині зафіксовано 140 випадків виявлення застарілих вибухонебезпечних предметів. Як показує практика, натрапити на них можна будь-де – на власному городі, у лісі, на будівельному майданчику і навіть під час відпочинку на водоймі.

Рятувальники наголошують, що боєприпаси вкрай небезпечні. Натрапити на них можна в різних місцях. Тому в таких випадках необхідно бути обережними, у жодному разі не чіпати предмет, схожий на боєприпас, а тим паче не намагатися його вилучити та перенести. Також не можна поблизу користуватися мобільним та радіозв'язком, це може спровокувати вибух. Треба запам’ятати місце знахідки та негайно повідомити про неї до місцевих органів влади, правоохоронців або безпосередньо на лінію екстреного виклику за номером «101». Пам’ятайте, роботи зі знешкодження боєприпасів можуть проводити лише відповідні фахівці – піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області