Поліція розшукує аферистів, які ошукали трьох жителів Роменщини

В першому випадку жертвою інтернет-шахрая став 23-річний житель одного з сіл району. Юнак у намаганні вигідно продати ігрову приставку розмістив на одному з відомих сайтів відповідне оголошення.Громадяни стали жертвами трьох різних шахрайських схем.

В першому випадку жертвою інтернет-шахрая став 23-річний житель одного з сіл району. Юнак у намаганні вигідно продати ігрову приставку розмістив на одному з відомих сайтів відповідне оголошення. На гаджет відразу знайшовся охочий покупець, який зателефонував молодому чоловіку і запропонував схему купівлі-продажу через кур‘єра. Мовляв, додому до молодого чоловіка приїде посильний і забере приставку, після чого повідомить про отримання товару покупцю. А той, маючи впевненість у наявності і цілісності приставки, перерахує на картку молодого чоловіка обумовлені 7800 гривень.

Того ж дня, ледве прибув посланець, на мобільний телефон заявника надійшла смс-повідомлення про зарахування на його банківський рахунок повної суми вартості товару. Юнак, не перевіривши баланс по своїй картці, передав ігрову приставку кур’єру. І зрозумів, що його ошукали, лише за кілька годин, коли не виявив на своєму рахунку обіцяного поповнення. Що стосується смс-повідомлення, то воно було надіслано з прихованого номеру.

Ще один місцевий житель, 39-річний чоловік, втратив 16 тисяч гривень у намаганні купити через Всесвітню мережу квадроцикл. Як розповів сам потерпілий, продавець попросив переказати йому спочатку 2000 гривень передоплати в якості гарантії наміру купити товар, а решту суми перерахувати після відправки замовлення через логістичну компанію. На що заявник погодився, і при першій же нагоді надіслав аванс. Затим йому зателефонував начебто представник компанії перевізника і запевнив, що квадроцикл до відправки готовий. Однак, ледве чоловік переказав решту суми, зв‘язок з «покупцем» відразу увірвався.

У третьому випадку жертвою телефонних аферистів стала сім‘я 35-річної жительки райцентру. Їм на телефон надійшло смс-повідомлення з попередженням про блокування банківської картки жінки. Чоловік заявниці мав необачність передзвонити за вказаним у повідомленні номером. І в результаті бесіди з так званими «псевдобанкірами» з рахунку роменчанки зникло 6500 гривень.

За всіма фактами слідчі відкрили кримінальні провадження за ознаками ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України. І проводять всі необхідні оперативно-розшукові та слідчі дії для встановлення осіб зловмисників і їх місцезнаходження.

Працівники поліції знову застерігають громадян: будьте уважні, не погоджуйтесь на передоплату за товар, який ви бачили лише на фото в оголошенні. Гроші слід сплачувати за фактом отримання свого замовлення – особисто продавцю. Або через послугу «накладний платіж». Таким же чином можна й продавати товар – в цьому випадку гарантом угоди виступає компанія-перевізник, яка бере за свої посередницькі послуги певну плату. Однак і тут слід бути уважним, оскільки навіть фото квитанції про відправлення товару не є гарантією того, що покупець його отримає. Відтак, ніколи не поспішайте з оплатою, і не довіряйте оголошенням з занадто привабливою ціною – адже це є найпершою ознакою того, що товару або не існує взагалі, або він має незаконне походження.

Тож будьте обачні, і пам‘ятайте: краще сплатити трохи більше і гарантовано отримати покупку, аніж у намаганні зекономити залишитися і без товару, і без грошей.

Відділ комунікації поліції Сумської області