На Сумщині два застарілі боєприпаси знешкоджено, ще чотири виявлено

05 травня групою піротехнічних робіт проведено роботи зі знешкодження двох ручних гранат Ф-1. Напередодні, у м. Конотоп05 травня групою піротехнічних робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області (м. Ромни), проведено роботи зі знешкодження двох ручних гранат Ф-1. Напередодні, у м. Конотоп, по вул. Скоропадського, на території храму Святого Миколая, впорядковуючи клумбу, що знаходиться на відстані до 10 м від культової споруди було знайдено застарілу гранату. А в с. Козацьке, Конотопського району, місцеві жителі проводячи земляні роботи натрапили на ручну гранату Ф-1. Дані небезпечні предмети вивезли у спеціально відведене місце та знищили шляхом підриву.

Цього ж дня, до Служби порятунку надійшла інформація про виявлення мінометної міни (120-мм) та трьох артилерійських снарядів (76-мм, 45-мм, 152-мм) . Відголоски минулих війн були виявлені в Буринському, Конотопському районах та м. Лебедин. Зокрема, с. Мельня, Конотопського району, двоє хлопчиків, готуючись до риболовлі копали земляних черв’яків та виявили артснаряд. Про небезпечну знахідку діти образу розповіли дідусеві, який подзвонив до рятувальників.

На місцях виявлення вибухонебезпечних предметів встановлено охорону та надано заявку на знешкодження до Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області (м. Ромни).

Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області