Главная страница » Новости » Город и регион » На Сумщині упродовж тижня піротехніки знешкодили 30 боєприпасівObyavaBilsheSumy705x80

На Сумщині упродовж тижня піротехніки знешкодили 30 боєприпасівПротягом тижня, піротехнічними підрозділами Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м.Ромни), було знищено 2 фугасні авіаційні бомби (ФАБ-100), 17 артилерійських (45, 57, 76, 100, 122, 125, 152 мм) та один реактивний (150 мм) снаряди, 9 мінометних мін (50, 82, 120 мм), ручну гранату (РГД-33) часів Другої світової війни. Дані боєприпаси були виявлені у Великописарівському, Тростянецькому, Сумському, Лебединському, Глухівському, Охтирському, Білопільському, Роменському, Конотопському, Краснопільському районах та містах Кролевець, Ромни, Конотоп, смт Липова Долина.

Найнебезпечніші знахідки були зафіксовані на Лебединщині, де в с. Ревки на відстані 2 км від житлового сектору люди натрапили на авіабомбу, вагою у 100 кг, та на Роменщині, де такий же відголосок війни виявили жителі села Пустовійтівка. Бомба знаходилася лише в 25 м від житлових будинків. Обидві небезпечні знахідки вилучили піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій, вивезли у спеціально відведені місця і знищили шляхом підриву.

Вкотре звертаємося до громадян з наполегливим проханням дотримуватись заходів безпеки у разі виявлення боєприпасів або схожих на них предметів. Пам'ятайте, даних знахідок не можна навіть торкатися, а тим більше намагатися перенести. У жодному разі не користуватися поблизу засобами зв’язку, це може спровокувати вибух. Про можливу небезпеку треба повідомити оточуючих та негайно поінформувати оперативні служби за телефонними номерами «101» та «102». Пам'ятайте, вилучення та знешкодження даних боєприпасів можуть здійснювати лише відповідні фахівці – піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Управління ДСНС України у Сумській області

Добавить в: