Главная страница » Новости » Город и регион » На Сумщині рятувальники ліквідували пожежу споруди на території монастиряObyavaBilsheSumy705x80

На Сумщині рятувальники ліквідували пожежу споруди на території монастиря21 квітня о 19:06 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення, що в с. Гамаліївка, Шосткинського району, горить споруда на території Гамаліївського православного монастиря. До місця події негайно виїхали оперативно-рятувальні підрозділи з Шосткинського, Глухівського, Кролевецького та Ямпільського районів. Всього до ліквідації даної пожежі залучалось 10 одиниць техніки та 40 чоловік особового складу Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

За попередніми даними, обслуговуючий персонал монастиря, який виявив пожежу, не повідомив одразу про подію на лінію екстреного виклику «101», а намагався самостійно ліквідувати загоряння. Коли пожежа набула масштабних розмірів, а густий дим не можливо було не помітити жителям села, лише після цього, люди звернулися за допомогою до рятувальників. Не зважаючи на те, що через 12 хв після виклику, перші пожежно-рятувальні підрозділи прибули на місце події, полум’я в цей момент вже охопило горище, покрівлю та перекриття споруди. Через сильні пориви вітру вогонь миттєво поширювався горючими конструкціями. Виникла загроза перекидання пожежі на сусідні споруди монастиря.

Для забезпечення безперебійної подачі води, її за допомогою мотопомп по рукавних лініях довжиною в 100 м подавали з місцевої річки. Через сильне задимлення вогнеборцям доводилось працювати в апаратах для захисту органів дихання. О 20:36 пожежу вдалось локалізувати. Після цього, рятувальники розбирали обгорілі конструкції споруди, щоб виявити приховані осередки горіння. О 21:34 пожежу ліквідували.

Внаслідок події пошкоджено перекриття та покрівлю споруди на площі 360 кв. м.

Причина пожежі на даний момент встановлюється. 

Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області

Добавить в: