На Сумщині упродовж тижня піротехніки знешкодили 18 боєприпасів часів минулих війн

Протягом тижня, піротехнічними підрозділами було знищено 8 артилерійських снарядів (76, 122, 152 мм) та підривник до артснаряду (152 мм), 8 мінометних мін (50, 82, 120 мм), ручну гранату (Ф-1) часів Другої світової війни.Протягом тижня, піротехнічними підрозділами Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м.Ромни), було знищено 8 артилерійських снарядів (76, 122, 152 мм) та підривник до артснаряду (152 мм), 8 мінометних мін (50, 82, 120 мм), ручну гранату (Ф-1) часів Другої світової війни. Дані боєприпаси були виявлені у Буринському, Лебединському, Охтирському, Конотопському, Великописарівському, Сумському, Липоводолинському районах та містах Охтирка, Шостка, Путивль.

На вибухонебезпечні предмети громадяни натрапляли у різних місцях – у полях, лісосмугах, поблизу водойм тощо. А у м. Охтирка, під час земляних робіт, на власному подвір’ї місцевий житель виявив мінометну міну. Боєприпас знаходився лише в 20 м від житлового будинку. Схожий випадок стався і в м. Шостка, де в 5 м від житлового будинку люди натрапили на підривник до артснаряду.

Небезпечні знахідки вилучили піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій, вивезли у спеціально відведені місця і знищили шляхом підриву.

Вкотре звертаємося до громадян з наполегливим проханням дотримуватись заходів безпеки у разі виявлення боєприпасів або схожих на них предметів. Пам'ятайте, даних знахідок не можна навіть торкатися, а тим більше намагатися перенести. У жодному разі не користуватися поблизу засобами зв’язку, це може спровокувати вибух. Про можливу небезпеку треба повідомити оточуючих та негайно поінформувати оперативні служби за телефонними номерами «101» та «102».

Управління ДСНС України у Сумській області