Главная страница » Новости » Город и регион » У лютому Сумський рибоохоронний патруль викрив 93 порушенняObyavaBilsheSumy705x80

У лютому Сумський рибоохоронний патруль викрив 93 порушенняУ лютому 2020 року інспекторами Сумського рибоохоронного патруля проведено 88 рибоохоронних рейдів та викрито 93 порушень природоохоронного законодавства, з яких 25 – грубих. Також складено 45 протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства), сім - за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (незаконне придбання чи збут водних біоресурсів) та один – за ст. 85-1 КУпАП (виготовлення, збут, зберігання чи реклама заборонених знарядь добування (збирання) об'єктів тваринного або рослинного світу). Оформлено 15 актів виявлення та вилучення безхазяйного майна, згідно з якими вилучено 25 од. заборонених знарядь лову.

«За даний період на порушників накладено більше 19 тис. грн штрафів. Збитки, завдані рибним запасам, склали більше 9 тис. грн. Під час проведених заходів державні інспектори вилучили 56 знарядь лову та понад 100 кг водних біоресурсів. Затримано один транспортний засіб. Передано до судів 33 справи для притягнення до адміністративної відповідальності», - повідомив керівник рибоохоронного патруля Олександр Непочатов.

Для прикладу, третього лютого 2020 року держінспектори Сумського рибоохоронного патруля викрили грубе порушення Правил рибальства на р. Боромля в м. Тростянець Тростянецького району Сумської області. Близько 21 години виявлений місцевий житель, який добув близько 4 кг риби з гумового човна забороненим знаряддям лову – двома сітками. У сітках знаходилась така риба: плітка – 19 шт., плоскирка – 5 шт., окунь – 2 шт., сазан – 1 шт., щука – 1 шт. та раки – 3 шт. Збитки, завдані рибним запасам, становлять 2 541 грн.

Сьомого та восьмого лютого інспектори рибоохоронного патруля виявили грубе порушення Правил рибальства на водоймі в с. Новоукраїнка Тростянецького району. Сім місцевих жителів здобули 5,35 кг мотиля. Завдано збитків у розмірі 2 728,5 грн.

Восьмого лютого аналогічне порушення виявили держінспектори в с. Новоандріївка Білопільського району. Двоє громадян за допомогою забороненого знаряддя – однієї «драги» виловили 0,9 кг мотиля. Сума збитків становить 459 грн.

11 лютого держінспектори викрили грубе порушення Правил рибальства. Інцидент стався на водоймі біля с. Новоандріївка Білопільського району Сумської області, на якій громадянин добув за допомогою однієї «драги» 2,5 кг личинки хірономід. Сума збитку склала 1 275 грн.

На цій же водоймі зафіксувано аналогічне порушення 13 лютого. Близько 11 години виявлений житель м. Суми, який забороненим знаряддям лову – однією драгою струнною здобув личинку хірономід, загальною вагою 3 кг. Завдано збитків у розмірі 1 530 грн.

15 лютого на водоймі в с. Олексино Тростянецького району рибінспекторами виявлено рибалку, який за допомогою 13 «косинок» намагався добути рибу. Водних біоресурсів порушник не добув.

На осіб складено протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Нараховано збитків на суму 9 384 грн. Знаряддя лову вилучено на склад Сумського рибоохоронного патруля, згідно з документом опису-оцінки знарядь лову.

В Сумському, Лебединському, Білопільському, Недригайлівському, Тростянецькому, Буринському, Охтирському, Роменському Ямпільському та Шосткинському районах інспекторами виявлено 35 порушників (в т. ч. 5 – на зимувальних ямах на р. Сироватка біля с. Новоселиця Сумського району, на р. Віть в с. Ображіївка Шосткинського району), які добували водні біоресурси живцевими снастями, що перевищують дозволену кількість гачків – 355 «щуковками».

Крім того рибпатрульні зафіксували порушення Правил рибальства на зимувальних ямах в м. Суми, Сумському, Роменському та Шосткинському районах. Громадяни добували рибу вудками, спінінгам та щуковками.

На рибалок складено протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП та накладено 19 397 грн штрафів.

За даний період складено 15 актів виявлення та вилучення безхазяйного майна у Сумському, Ямпільському, Путивльському та Шосткинському районах, згідно з якими вилучено 22 сітки, ятір та раколовка. У водне середовище випущено 19 кг водних біоресурсів.

Крім того, державні інспектори виявляють реалізаторів водних біоресурсів без сертифікатів якості та документів, які б підтверджували законність їх походження. Так, за даний період, під час перевірки місць незаконної торгівлі водними біоресурсами на ринках області виявлено сім випадків незаконного продажу 81 кг водних біоресурсів. На реалізаторів оформлено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП.

Сумський рибоохоронний патруль закликає рибалок-любителів дотримуватися встановлених вимог правил рибальства і з повагою ставитись до природних ресурсів. Якщо Ви помітили порушення - прохання терміново повідомляти за номером телефонної «гарячої лінії» (096) 838-25-70 або (0542) 77-90-13.

Сумський рибоохоронний патруль

Добавить в: