Главная страница » Новости » Город и регион » Сумчани без декларацій із «первинкою» навесні залишаться без безоплатної медичної допомогиObyavaBilsheSumy705x80

Сумчани без декларацій із «первинкою» навесні залишаться без безоплатної медичної допомогиВідділ охорони здоров’я нагадує про те, що з 1 квітня отримати спеціалізовану медичну допомогу безоплатно можна буде лише за направленням лікаря первинної ланки.

Наразі в Сумах уклали декларації з сімейними лікарями Центрів первинної медико-соціальної допомоги 221283 особи (83,3% населення міста). В інших медзакладах, у тому числі приватних, підписано 27707 декларацій (10,5%). Загалом це становить 93,8% населення Сум.

Тим, хто цього досі не зробив, відділ охорони здоров'я нагадує, що з 1 квітня змінюється модель фінансування вторинної ланки медичної допомоги. Отримання спеціалізованої допомоги безоплатно можливе буде лише за направленням лікаря первинної ланки.

Нагадаємо, декларація – це документ, який підтверджує, що пацієнт хоче обслуговуватись саме у цього лікаря. Так, підписуючи декларацію з конкретним лікарем, особа повідомляє Національну службу здоров’я України, що оплата за обслуговування має надходити у вибраний медичний заклад.

Водночас, декларація не підписується «раз і назавжди»: її можна переукласти з іншим терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем. У такому випадку не треба скасовувати попередню декларацію – достатньо просто укласти нову декларацію з обраним лікарем, а зміни автоматично зафіксуються у системі.

Добавить в: