GOROD.sumy.ua

Рупольдинг 2020. Результати жіночого спринту

Після вітрового кошмару Оберхофа, спортсмени переїхали в практично ідеальні біатлонні умови Рупольдінгу, де сьогодні жіночим спринтом стартував п'ятий етап Кубка світу.

На жаль, перша гонка не принесла обнадійливих результатів українським уболівальникам, але подарувала інтригу в боротьбі за призові місця і чергову рокіровку в боротьбі за Великий кришталевий глобус, пише biathlon.com.ua.

Незважаючи на повний штиль на стрільбищі, точних стрільців в цій гонці виявилося не так багато, як можна було розраховувати - багатьом спортсменкам виявилося не під силу впоратися з підступним підходом до стрільбищі зі спуску. Але ті, хто зуміли відстріляти в нуль, і розібрали призові місця.

Уже вкотре в сезоні снайперськими якостями дивує Тіріл Екхофф, яка без штрафу пройшла обидва кордону, і, володіючи кращою швидкістю в гонці, не мала собі рівних на фініші! П'ята перемога в сезоні і 11-я в кар'єрі!

Після стрілянини стоячи найближчій до норвежці була її головна суперниця в Кубку світу - Доротея Вірер. Якби статус-кво зберігся, то італійка зуміла б зберегти і лідерський біб. Але в боротьбу втрутилася Ханна Еберг, відставала перед останнім колом від Доро на чотири секунди.

На перших післяноворічних етапах швидкість Доротея Вірер кілька поступається конкуренткам, і останнє коло спринту не став винятком: до фінішу Еберг не просто вийшла на друге місце, а й привезла італійці сім секунд. А вже такий результат призвів до того, що Екхофф перехоплює лідерство в Кубку світу з мінімальною перевагою в три очки!

Головною сенсацією спринту став результат 23-річної білоруски Анни Соли! До сьогоднішнього дня кращим її результатом в Кубку світу був 30-й результат в грудні минулого року в Хохфільцені. Але сьогодні їй вдався результат зовсім іншого порядку! Два нуля для спортсменки з середньою стріляниною в сезоні 68% - вже чудо, але і швидкість білоруски була на рівні, результатом чого стало четверте місце на фініші!

На жаль, в українській збірній з приємними несподіванками було складніше - точної стрільбою не змогла відзначитися жодна з наших учасниць. З одним колом штрафу найкраща з наших дівчат Юлія Джима показала 30-й результат.

Також в заліковій зоні фінішували Віта Семеренко (34-е час) і Олена Підгрушна (40-е місце). Але результат Підгрушної виглядає більш оптимістичним з точки зору швидкості бігу - сьогодні Лена на дистанції була швидше Кайси Макаряйнен, і взагалі в гонці показала 14-й хід. Можливо саме зі швидкістю не зуміла впоратися капітан жіночої збірної, і на рубежах допустила три помилки, які коштували їй можливості поборотися за десятку кращих.

Валя Семеренко схибила також три рази і показала 58-й результат на фініші. Ще одна наша учасниця Дар'я Блашко, що вийшла на старт після хвороби, через яку вона пропустила змагання в Оберхофі, сьогодні з одним колом штрафу стала 67-й і в гонку переслідування не потрапила.

У Кубку світу Олена Підгрушна залишається кращою з українок, але сьогодні вона змушена була зробити крок назад, опустившись на 19 місце. А ось в Кубку націй позиція нашої збірної не змінилася - Україна продовжує йти сьомий.

Завтра в Рупольдингу в боротьбу вступають чоловіки, які також змагатимуться в спринті.