Главная страница » Новости » Город и регион » Поліція Сумщини попереджає – на автошляхах області можлива ожеледицяObyavaBilsheSumy705x80

Поліція Сумщини попереджає – на автошляхах області можлива ожеледицяУ найближчі дні очікується сніг з дощем, можлива ожеледиця. Поліцейські просять водіїв та пішоходів бути уважними і враховувати погодні умови, видимість на автошляхах та стан дорожнього покриття.

Правоохоронці рекомендують водіям під час складних погодних умов уникати різкого гальмування, дотримуватись дистанції, особливо під час проїзду перехресть; обирати безпечну швидкість руху в дорозі; при наближенні до переїздів, зупинок громадського транспорту, дитячих садків, шкіл, місць масового скупчення людей, складних дорожніх розв‘язок та перехресть – швидкість знижувати; рухатися з включеними габаритними вогнями чи фарами; не допускати ризикованих маневрів обгону та виїзду на смугу зустрічного руху. У зимовий період обов’язково мають бути встановлені «зимові» шини. При цьому, бажано, щоб шини на всіх колесах були однакові.

Під час ожеледиці слід бути уважними й пішоходам. Перетинаючи проїздну частину, громадяни мають зважувати всі ризики, і пам‘ятати, що автомобіль може занести чи водій не зможе вчасно загальмувати, сам же гальмівний шлях автівки на слизькій дорозі збільшується в 4-5 разів. Тому перетинати дорогу слід виключно у передбачених для цього місцях, враховувати видимість та рухатися виключно на «зелений» сигнал світлофора.

Також необхідно обходити металеві кришки люків - як правило, вони покриті льодом. Ходити по вулиці слід не поспішаючи і ступати на всю підошву. Не тримати руки в кишенях - це збільшує можливість не тільки падіння, але і тяжких травм, особливо переломів і струсів мозку. При порушенні рівноваги під час ходьби в ожеледь спробувати швидко присісти - це найбільш реальний шанс утриматися на ногах. Якщо падіння не уникнути – напружити м'язи, згрупуватися, доторкнувшись до землі, спробувати перекотитися - так зменшується сила удару.

Шановні учасники дорожнього руху, будьте взаємоввічливими та обачними, і завжди щасливо повертайтеся додому.

Відділ комунікації поліції Сумської області

Добавить в: