Главная страница » Новости » Город и регион » На Сумщині за минулу добу виявлено 38 боєприпасів часів війни


ObyavaBilsheSumy705x80

На Сумщині за минулу добу виявлено 38 боєприпасів часів війни13 травня о 14:50 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про виявлення підозрілих металевих предметів у с. Перекопівка Роменського району. Рятувальники прибули на виклик і встановили, що знахідка – це 76 мм артилерійський снаряд, 26 (двадцять шість) 50 мм мінометних мін та 8 (вісім) детонаторів. На них натрапили місцеві мешканці у полі на відстані 1,8 км від житлових будинків під час польових робіт.

А вже о 14:52 на лінію екстреного виклику «101» надійшла інформація про знайдення 2-х 122-мм артснарядів у лісі. Боєприпас знаходився на відстані 4,2 км від жилових будинків с. Горове Роменського району.

Того ж дня о 20:28 надійшов виклик про знайдення ще один 45-мм артилерійський снаряд, який знаходився на відстні 4,5 км м. Тростянець. На нього раптово натрапив місцевий мешканець під час прогулянки лісом.

У трьох випадках на місцях виявлення боєприпасів часів минулих війн виставлено охорону, надані заявки на знешкодження до Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м. Ромни).

Рятувальники застерігають: роботи з вилучення та знешкодження боєприпасів часів минулих війн можуть проводити лише піротехніки Державної служби з надзвичайних ситуацій. Дії ж громадян при виявленні таких вибухонебезпечних предметів повинні бути виваженими. Треба пам’ятати, що боєприпасів не можна навіть торкатися, необхідно запам’ятати місце знахідки та негайно повідомити про неї до місцевих органів влади або безпосередньо до Служби порятунку «101».

Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області

Добавить в: