Завантаження ...

Жінок на Сумщині більше, але частіше помирають чоловіки

36.jpg

Робоча група Сумської обласної ради та ГО “Бюро гендерних стратегій та бюджетування” підготували гендерний профіль Сумської області, в якому окреслили головні статеві розбіжності та особливості населення Сумщини.

Гендерний профіль Сумщини – це документ інформаційно-аналітичного характеру, мета якого – дати можливість наочно побачити розбіжності між населенням області, обумовлені статевою приналежністю. Він визначає відмінності між соціальним становищем жінок та чоловіків, окреслює проблеми та потреби кожної з суспільних груп. 

Зокрема, за результатами дослідження виявилося, що жінок на Сумщині майже на 10% більше, ніж чоловіків (54,1% та 45,9% відповідно). При цьому, кількість останніх в міській місцевості зменшується, в сільській – навпаки. Крім того, у вікових категоріях до 34 років більше чоловічої статі, після 35 років – жіночої. Загальна кількість населення з 2019 по 2021 рік зменшилася приблизно на 28 тисяч. Жінок стало менше на 15 212 осіб, чоловіків – на 12 754.

Крім того, згідно зі статистикою, в середньому жінки живуть на 10 років довше, ніж чоловіки. При цьому, середня очікувана тривалість життя на Сумщині зросла: область займає 8 місце по Україні з показником, що складає 72,43 роки, перевищуючи середню тривалість по країні та в сусідніх областях. Середня тривалість населення, що живе у місті вища, ніж у селян. 

Рівень смертності, починаючи з 2015 року, перевищує рівень народжуваності. Демографічна ситуація Сумської області гірша, ніж в інших регіонах. Збільшилася кількість померлих від хвороб системи кровообігу, органів дихання і травлення. 

Ознайомитися з іншими аспектами гендерного профілю Сумщини можна за посиланням.