ObyavaBilsheSumy705x80

Конотопский район

Історична довідка Конотопського району

У березні 1923 року на Україні відбулися зміни в адміністративно-територіальному поділі: ліквідувався поділ губерній на повіти і волості. Вводився адміністративно-територіальний поділ на округи та райони. Із 2-3 повітів створювалася округа, із декількох волостей – район.

У зв’язку з цим 7 березня 1923 року ВУЦВК прийняв постанову „Про адміністративно-територіальний поділ Чернігівщини”. Прийнятою постановою Чернігівщина була поділена на п’ять округ, одна з яких була Конотопська. Конотопську округу створено з Конотопського, Борзенського і Кролевецького повітів у складі 11 районів: Алтинівський, Батуринський, Бахмацький, Борзенський, Дмитрівський, Карабутівський, Коропський, Кролевецький, Парафіївський, Плисківський, Конотопський.

Конотопський район склали колишні волості: Конотопська, Попівська, Семенівська. В районі налічувалося 29 сільських рад. З утворенням Сумської області 10 січня 1939 року Конотопський район переведений до її складу.

Після війни район кілька разів розширювався. В 1957 році до нього приєдналися села Дубов’язівського району: селище Дубов’язівка, села В’язове, Грузьке, Дубинка, Землянка, Салтикове, Сім’янівка, Тернівка, Шевченкове. В 1960 році до складу району ввійшли села Шпотівка, Михайлоганнівка, Красне, Пекарі, Карабутове, а в 1963 році – села Духанівка і Дептівка.

Сьогодні до складу району входить одне селище міського типу та 83 сільські населені пункти, які об’єднані в одну селищну та 29 сільських рад. Тут проживає понад 36 тис. чоловік (до 30 національностей). Розташований район у західній частині області. Він займає площу 1667 кв. км.

Головними корисними копалинами є прісна вода, поверхнева вода, глина, пісок, торф.

Ґрунти на території району родючі і в основному чорноземні. Кадастровий бал ґрунтів у середньому становить 64 бала. Сільськогосподарський тип ландшафтів займає 79,5 відсотка території району, або 132,6 тис. га, в тому числі сільськогосподарських угідь - 129,5 тис. га, із них рілля – 91,8 тис. га, 13 відсотків – ліси та лісовкриті площі, це – 22,6 тис. га.